Skip to main content

Adam Manikowski

Gość – prelegent Stałej Konferencji MABPZ

Adam Manikowski | Stała Konfrencja MABPZ

Adam Henryk Manikowski, ur. 28/07/1946 we Wrocławiu – polski historyk. Doktor habilitowany. Profesor Instytutu Historii PAN.

Znawca historii Europy XVI–XVII w.

W 1969 ukończył studia historyczne na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1973–2001 wykładał w Instytucie Historii Filii UW w Białymstoku przekształconej w roku 1997 w Uniwersytet w Białymstoku. Od roku 1990 do 1993 był dyrektorem Instytutu Historii na tej uczelni.

W latach 1984–1994 wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

W latach 1993–1997 był dyrektorem Biblioteki Narodowej w Warszawie.

Zatrudniony w roku 2002, w roku 2004 został wicedyrektorem, zaś w latach 2008–2011 sprawował funkcję dyrektora Instytutu Historii PAN.

Z tytułu swoich zainteresowań badawczych i pełnionych funkcji, gość i prelegent na sesjach Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek na Zachodzie (MABPZ).

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika