Skip to main content

Cezary Pawlak

Kustosz Muzeum Miasta Łodzi - gościnnie - prelegent na sesjach MABPZ

Cezary Pawlak

Cezary Pawlak. Koordynator projektów wystawienniczych, historycznych i edukacyjnych: „Powrót do ziemi obiecanej. Sentymentalna podróż rodziny Poznańskich” (2010 r.); interdyscyplinarny projekt złożony z wystawy, sesji naukowej, publikacji, spotkania potomków rodziny Poznańskich; „Jan Karski-powrót bohatera” (2012 r.); projekt edukacyjny złożony z cyklu wydarzeń, warsztatów dla nauczycieli i młodzieży szkolnej, wydawnictwa multimedialnego; „Zakład Urbanowskich. Rodzina Dzieło Twórcy” (2013 r.); projekt wystawienniczy złożony z wystawy, publikacji, cyklu wydarzeń, w tym konferencji popularno-naukowych, projekt pod nazwą „Dziedzictwo dwóch kultur. Konserwacja i promocja dzieł sztuki z kolekcji Muzeum Polskiego w Rapperswilu” (2015); składał się on z realizacji prac konserwatorskich, wystawy, publikacji, międzynarodowej konferencji naukowej oraz szeregu wydarzeń towarzyszących. W programie tych wydarzeń był udział Muzeum Miasta Łodzi w XXXVII sesji Stałej Konferencji Muzeów, Bibliotek i Archiwów na Zachodzie zorganizowanej przez Muzeum Polskie w Rapperswilu oraz prezentacja wystawy w Bibliotece Polskiej w Paryżu.


Autor wystawy "Wacław Konopka-artystyczna indywidualność Łodzi" w Muzeum Miasta Łodzi w ramach projektu Panteon Wielkich Łodzian 2.0. ( 2016); prezentacja postaci i aspektów twórczości artysty rzeźbiarza, który wpisał się w środowisko artystyczne Łodzi pierwszych dziesięcioleci XX. wieku, w tym najważniejszy i reprezentatywny obszar działalności twórczej jakim była łódzka nekropolia Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej.

Gościnnnie - prelegent na sesjach Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie".

BIOGRAM - ŹRÓDŁO: LinkedIn →

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika