Skip to main content

Jakub Chojnacki

Gość – prelegent Stałej Konferencji MABPZ

Jakub Chojnacki

Jakub Chojnacki (ur. 21/8/1922 w Sierpcu, zm. 18/09/2006 w Płocku) – prawnik, inżynier technologii drewna, doktor nauk politycznych.ość – prelegent Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego (maturę uzyskał w 1945), w 1949 – dyplom magistra prawa w Uniwersytecie Łódzkim, w 1953 – dyplom inżyniera technologa drewna w SGGW, a w 1975 – stopień doktora nauk politycznych w Uniwersytecie Warszawskim.

Działacz społeczny, członek prezydium związków zawodowych (Pracowników Przemysłu Drzewnego i Terenowego oraz Pracowników Leśnych i Przemysłu Leśnego), członek PZPR. W 1961 został zastępcą przewodniczącego prezydium Miejskiej Rady Narodowej Płocka.

Prezes Towarzystwa Naukowego Płockiego od 1968 do 2002, następnie prezes honorowy. Bibliografia drukowanych prac Jakuba Chojnackiego liczy około 300 pozycji.

Prelegent – gość Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie.

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika