Iwona Drąg-Korga

Obecny (2018 r.) prezes i dyrektor wykonawczy Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce.
Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce

Iwona Drąg-Korga

Dr Iwona Drąg Korga, Prezes i Dyrektor Wykonawczy Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce, historyk, badacz Polonii. W Nowym Jorku mieszka od 1991 roku. Z Instytutem Piłsudskiego związana od 1995 roku, najpierw jako bibliotekarz i archiwista, wicedyrektor i od 2005 r. dyrektor wykonawczy i od 2016 r. prezes. Nauczyciel polonijny i działacz oświatowy.

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku historia (1991) Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i doktor nauk humanistycznych tej uczelni (2004). W Nowym Jorku w 2008 r. ukończyła studia magisterskie z informacji naukowej i bibliotekoznawstwa w Queens College (CUNY).

Autorka książki (2011) pt. Polska Walczy ! Polityka propagandowa rządu polskiego na uchodźstwie wobec społeczeństwa amerykańskiego 1939-1945, i wielu artykułów popularno-naukowych w prasie polskiej w USA i periodykach naukowych.

Jest członkiem Polish American Historical Association gdzie pełni społeczną funkcję Drugiego Wiceprezesa oraz zasiada w Radzie Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiMABPZ

Tutaj podstawowe dane