Skip to main content

Eugeniusz Witt

Wieloletni działacz Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce

Eugeniusz Witt

Eugeniusz Witt (1922-2015) — ze­słaniec syberyjski, żołnierz Armii Polskiej w ZSRS pod dowództwem gen. Andersa. Służył w 1. Pułku Łączności, następnie w Batalionie Łączności Armii na Środko­wym Wschodzie. W 1943 r. przeniesio­ny do Oddziału Dyspozycyjnego Sztabu Naczelnego Wodza w Szkocji, gdzie m.in. przeszedł pełny kurs dla „cichociemnych".

Po zakończeniu wojny pozostał w An­glii, skąd w 1949 r. wyemigrował do USA. Aktywnie udzielał się w środowisku emi­gracji wojskowej. Zasłużony działacz Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w USA oraz Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, gdzie w latach 1985-2009 pełnił funkcję Adiutanta Generalnego.

Członek Komitetu Organizacyjnego Muzeum Żołnierza w Nowym Jorku.

Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika