Skip to main content

Andrzej Suchcitz

Polski historyk urodzony w Londynie. | Kierownik Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego (IPMS) oraz SPP w Londynie

dr hab. Andrzej Suchcitz

Dr hab. Andrzej Suchcitz - kierownik Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego (IPMS) oraz SPP w Londynie.

Polski historyk urodzony w Londynie, autor i współautor szeregu publikacji, głównie z dziedziny historii najnowszej i wojskowości.

Ukończył polską szkołę średnią Ojców Marianów w Fawley Court. Studiował na London University (School of Slavonic and East European Studies) specjalizując się w nowoczesnej historii Polski i uzyskał w 1981 stopień magistra. W 2004 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie[1]. W 2018 habilitował się na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie.

W 1983 został zastępcą kierownika archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie a od 1989 jego kierownikiem. Pracował również w Studium Polski Podziemnej i był członkiem Rady tej instytucji. Jest członkiem Rady Instytutu Józefa Piłsudskiego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Naukowego na Obczyźnie (od 13 grudnia 2011 członkiem zarządu PTNO), a także członkiem i od 1987 sekretarzem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Wielkiej Brytanii.

Od 2004 członek Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Jest współpracownikiem komisji do badania dziejów Polskich Władz Centralnych na Uchodźstwie przy Wydziale Historyczno-Filozoficznym Polskiej Akademii Umiejętności, członkiem Rady Dziedzictwa Archiwalnego oraz od 2007 przewodniczącym Rady Polonia Aid Fundation Trust.

Zasiada w komitetach redakcyjnych: Tek Historycznych (od 2001 przewodniczący komitetu), Przeglądu Kawalerii i Broni PancernejNiepodległości i Marsa.

TEXT: Wikipedia →

FOTO: By Kerim44 - Praca własna, CC BY-SA 4.0 →

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika