Skip to main content

Joseph E. Gore

Doktor prawa, prezes Fundacji Koścuszkowskiej w latach 1987-2008

Joseph E. Gore

Studiował na NYU na wydziale prawa oraz na St. John’s University. Wykorzystując swoje kompetencje zadbał o prawne aspekty związane z Fundacją, między innymi regulując zasady prawne instytucji. Utworzył kilka oddziałów Fundacji w innych stanach. Podjął się ogromnego projektu renowacji budynku Fundacji. Rozpoczął program wynajmu budynku w celu sprostania nieustannie rosnącym kosztom operacyjnym. Jako prawnik z wykształcenia, sporządził pisma dotyczące przyjmowania darowizn i zapisów testamentowych.

Jednym z największych osiągnięć J. E. Gore jest nawiązanie stosunków z jedną z największych firm prawniczych na świecie White & Case, w ramach których firma reprezentuje Fundację we wszystkich prawnych aspektach działalności na zasadzie pro publico bono.

W 1997 roku został uhonorowany srebrnym odznaczeniem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz z rąk prezydenta Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi.

Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika