Skip to main content

Anna Piotrowska

KIEROWNIK BIBLIOTEKI MUZEUM POLSKIEGO W RAPPERSWILU W LATACH 2000-2016

Anna Piotrowska

Anna Piotrowska (1950-2016)

Urodziła się w Poznaniu 30 marca 1950 roku. Tam też zdobyła wykształcenie i uzyskała dyplom inżyniera na Politechnice Poznańskiej. Wraz z mężem opuściła Polskę w okresie stanu wojennego emigrując do Szwajcarii. Zamieszkała w Uznach nad Obersee. Z Muzeum Polskim w Rapperswilu związała się w I poł. lat 80-tych. Po utworzeniu przy Muzeum biblioteki w kamienicy Burghof zajęła się jej organizacją, aby w roku 2000 przejąć nad nią kierownictwo.  Dużo czasu poświęciła zgromadzeniu dokumentów dotyczących historii Muzeum oraz historii Polskich Żołnierzy internowanych w Szwajcarii. Była współautorką przewodnika po zbiorach muzealnych.

Jej częsta obecność w bibliotece sprawiała, że pomieszczenia biblioteczne nigdy nie wydawały się opuszczone czy niechętne zwiedzającym. Szeroko prowadzona korespondencja z czytelnikami i wolontariuszami pracującymi w Muzeum przynosiły jej dużo satysfakcji i radości.

Zmarła 25 października 2016 roku.

Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika