Skip to main content

Hanna M. Pappius

Kustrosz Biblioteki Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie

Hanna M. Pappius

Prof. dr. Hanna M. Pappius, ur. w Polsce. Profesor Uniwersytetu McGill w Montrealu. Pracownik wydziałów: Nurologii, Chirurgii Neurologoicznej oraz Biochemii.

Odznaczona Medalem Pamiątkowym dla uczczenia 125 rocznicy powstania Konferederacji Kanady (Commemorative Medal for the 125th Anniversary of the Confederation of Canada). W 1993 r. otrzymała Nagrodę polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych za wyjątkowe zasługi w szerzeniu polskiej kultury na świecie. W 2009 r. już jako Professor Emerita, Uniwersitet McGill uhonorował Dr. Hanne pappius tytułem "pełnego profesora" (full professor) w uznaniu jej zasług.

Wieloletni dyrektor Biblioteki oraz vice-prezes Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie.

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiSkomentuj

Komentujesz jako Gość.
Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika